Меню

Новини та події

Обговорення міжнародного проекту з промислового вирощування австралійського червоноклешневого раку в Житомирському регіоні

27.01.2020 за ініціативою Агенції GOODWILL був проведений круглий стіл в Житомирському національному агроекологічному університеті щодо реалізації проекту з промислового вирощування австралійського червоноклешневого рака в Житомирському регіоні із залученням іноземних інвестицій. Головним гостем заходу був наш партнер представник групи датських інвесторів Пітер Ларсен.

У обговоренні взяли участь ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, представники Агенції GOODWILL Ілляс Ахметов, Лариса Левківська та Ірина Дравінек, представники відділу міжнародного співробітництва ЖНАЕУ Александр Кочук-Ященко та Павло Поплавський, а також автори проекту, члени ГО «Атошник» та учасники АТО Володимир Саванчук і Сергій Артьомов. На круглий стіл були запрошені експерти в сферах аквакультури Микола Світельський (завідувач кафедри біоресурсів та аквакультури ЖНАЕУ), Олесь Безусий (науковий співробітник Інституту рибного господарства НААН), експерт з акваріумістики Валентин Півоварчук та експерт з питань проектування акваферм Ігор Решетняк.

Мета зустрічі – обговорити технолого-економічні аспекти вирощування австралійського червоноклешневого рака, визначити перспективи подальшої співпраці науковців, експертів та практиків в цій сфері, а також обґрунтувати виклики та ризики, пов’язані з промисловим вирощуванням австралійських раків тощо. Реалізація даного проекту сприятиме залученню іноземних інвестицій в регіон, створенню нових робочих місць, а також розвитку екзотичної нішевої галузі.

У результаті зустрічі було визначено, що Агенція GOODWILL координуватиме реалізацію проекту, представники ГО «Атошник» відповідатимуть за будівництво акваферми та бізнес-складову проекту, Житомирський національний агроекологічний університет за участю науковців та студентів буде проводити наукові дослідження, спрямовані на покращення технології вирощування австралійського червоноклешневого рака, провідні експерти у сферах аквакультури й проектування акваферм супроводжуватимуть проект у межах своєї експертизи, датські інвестори розглядають проект як перспективний та зацікавлені у фінансуванні як науково-дослідної, так і бізнес-складової проекту.

Інші події